ADOPCE SLEPIČEK

Nelíbí se vám chov těchto milých ptáků v nehostinných klecích? 

NÁM TAKÉ NE!

Co s tím děláme my: Vykupujeme slepice z klecových chovů a dáváme jim velký výběh plný lahodné trávy, bezpečný a útulný kurník, kvalitní krmení, dotyk slunce na hřebínku, vítr, co počechrá peří, a něžnou lásku kohouta. Chováme rovněž vlastní slepičky, které od vylíhnutí poznají jen láskyplné zacházení.

Co můžete udělat vy: Adopcí slepičky zajistíte jí a jejím spolubydlícím kvalitní život a sobě bezvadná zdravá vajíčka. Za měsíční příspěvek 250 Kč se vám o slepičku postaráme s veškerou láskou a péčí, dostanete certifikát se jménem, které si zvolíte, a fotografii vaší slepičky včetně údajů o jejím stáří a plemeni. Slepice dostane barevný kroužek, díky kterému jí v hejnu snadno poznáte. Každý měsíc pak na oplátku dostanete 20 super vajec! Napište nám email na slepice@zahradapastvina.cz

Transparentní účet: 2101431474/2010 (Fio Banka) 

Výdejní místa vajíček: Mladoboleslavská a Pastvina, Praha 9 - Vinoř; U Letenského sadu, Praha 7 - Letná; Žitná, Praha 2; Gorazdova, Praha 2; Francouzská a Ke Karlovu, Praha 2 - Vinohrady; Ocelářská, Praha 9 - Vysočany; Tomíčkova, Praha 4 - Chodov; U Trezorky, Praha 5 - Jinonice; Sokolovská, Praha 8 - Karlín

Pro vydání vaší odměny volejte (či ještě lépe pište) na číslo 603 588 404 naší Sáře 

Jaké slepice chováme

Isa brown jsou slepičky, které evokují nějaké cizokrajné plemeno, však nenechte se mýlit. Tyto milé ptáky potkáte na našich dvorcích skoro nejčastěji. Jedná se o speciálně vyšlechtěného hybrida, tedy slepici s maximální snůškou vajec. Původně toto plemeno pochází z Francie, kde si jej v roce 1978 nechala patentovat společnost, která ho vyšlechtila. Jak název napovídá, mají hnědou barvu s bílým podkladem. Právě tyto slepičky, které u nás najdete, jsou vykoupeny z klecových chovů.


Hedvábničky jsou staré, okrasné plemeno s hebkým prachovým peřím, které jim zůstává i v dospělosti. Někdy se jim láskyplně říká "chlupaté slepice" právě pro jejich netradiční podobě. Pochází z jihovýchodní Asie a první zmínku o těchto krasavicích najdeme už ve spise Marca Pola z 13. století.


Horalky dělají čest svému jménu. Jak název napovídá, byly vyšlechtěny v drsném prostředí našich pohoří. Jsou to dámy statné konstituce, díky které dobře snášejí nepříznivé podmínky a zimu. U nás v Polabí jim žádné extrémy moc nehrozí, a tak se u nás užívají pohodu. Mají tmavě až černě zbarvené peří, proto v létě rády odpočívají ve stínu mezi keříky nebo pod kurníkem.


Sussexky jsou bělostné britské dámy, které jak už ostatně název napovídá, pocházejí z jihovýchodní Anglie. Původně se chovaly sice na maso, nicméně ani za svou snůšku se nemusí stydět a tak během 20. století se jejich chov rozšířil po celé Evropě. Ba i k nám, na Pastvinu.


Ayam Cemani nebo-li cemanská slepice je v Evropě velmi vzácné plemeno. Pochází z Indonesie (konkrétně z Jávy), kde je pokládána za luxusní, statusové zvíře.

Díky barevné mutaci jsou tyto slepice zbarvené do černa úplně všude. Oči, hřebínky, kůže, peří, prostě všechno. Jejich peří díky safírově zelenému, metalickému zbarvení působí zcela magicky.