ADOPCE SLEPIČEK

Chcete adoptovat? Není nic snazšího! stačí vyplnit formulář zde 

Nelíbí se vám chov těchto milých ptáků v nehostinných klecích? 

NÁM TAKÉ NE!

Co s tím děláme my: Vykupujeme slepice z klecových chovů a dáváme jim velký výběh plný lahodné trávy, bezpečný a útulný kurník, kvalitní krmení, dotyk slunce na hřebínku, vítr, co počechrá peří, a něžnou lásku kohouta. Chováme rovněž vlastní slepičky, které od vylíhnutí poznají jen láskyplné zacházení.

Co můžete udělat vy

Virtuální adopce:

*získáte možnost svoje zvíře kdykoliv navštívit,posedět,pokámošit se s námi

*získáte boží certifikát

*získáte vědomí, že pomáháte více než 200 zvířatům v našem azylu a podílíte se na krajinotvorbě pro zvířata divoká

*získáte komentovanou prohlídku Pastvinovým zvěřincem

*slepičku vám označíme barevným kroužkem, abyste si svojí holku poznali

cena 250,- měsíčně

Virtuální adopce s odměnou

*získáte možnost svoje zvíře kdykoliv navštívit,posedět,pokámošit se s námi

*získáte boží certifikát

*získáte vědomí, že pomáháte více než 200 zvířatům v našem azylu a podílíte se na krajinotvorbě pro zvířata divoká

*získáte komentovanou prohlídku Pastvinovým zvěřincem

*slepičku vám označíme barevným kroužkem, abyste si svojí holku poznali 

*získáte odměnu v podobě s20 vajíček měsíčně

POZOR ZMĚNA: vajíčka vydáváme maximálně měsíc zpětně (kromě medu a sýru který je možno vybírat v libovolném množství zároveň)

cena 350,- měsíčněVýdejní místa vajíček: na Pastvině a U Jednorožčí brány ve Vinoři je možný výdej kdykoliv dle domluvy, objednávky do Prahy se uzavírají vždy v pondělí večer na týden dopředu)

Fajnšmekr obchod: Finská 3, Praha 10, Vršovice výdej všední dny 16-21:00 

PRACOVNA & Laskafe, Vlkova 36, Praha 3, Žižkova

Bezobalový obchod Bout: Nitranská 14, Praha 2 Vinohrady

Family caffee bistro: Ohrouhlická, naproti č.16, Praha 8, Kobylisy, všední dny 16-20:00 
Klub AVU: U Akademie 4, Praha 7, Letná

Obživa Florenc Za Poříčskou branou 7, Praha 8 Karlín (ve vnitrobloku, zvonit na zvonek)  pondělí, úterý, čtvrtek, 10-19:00, středa 15-19:00

Pro vydání vaší odměny volejte (či ještě lépe pište) na číslo 603 588 404 naší Aničce

Jaké slepice chováme

Isa brown jsou slepičky, které evokují nějaké cizokrajné plemeno, však nenechte se mýlit. Tyto milé ptáky potkáte na našich dvorcích skoro nejčastěji. Jedná se o speciálně vyšlechtěného hybrida, tedy slepici s maximální snůškou vajec. Původně toto plemeno pochází z Francie, kde si jej v roce 1978 nechala patentovat společnost, která ho vyšlechtila. Jak název napovídá, mají hnědou barvu s bílým podkladem. Právě tyto slepičky, které u nás najdete, jsou vykoupeny z klecových chovů.


Hedvábničky jsou staré, okrasné plemeno s hebkým prachovým peřím, které jim zůstává i v dospělosti. Někdy se jim láskyplně říká "chlupaté slepice" právě pro jejich netradiční podobě. Pochází z jihovýchodní Asie a první zmínku o těchto krasavicích najdeme už ve spise Marca Pola z 13. století.


Horalky dělají čest svému jménu. Jak název napovídá, byly vyšlechtěny v drsném prostředí našich pohoří. Jsou to dámy statné konstituce, díky které dobře snášejí nepříznivé podmínky a zimu. U nás v Polabí jim žádné extrémy moc nehrozí, a tak se u nás užívají pohodu. Mají tmavě až černě zbarvené peří, proto v létě rády odpočívají ve stínu mezi keříky nebo pod kurníkem.


Sussexky jsou bělostné britské dámy, které jak už ostatně název napovídá, pocházejí z jihovýchodní Anglie. Původně se chovaly sice na maso, nicméně ani za svou snůšku se nemusí stydět a tak během 20. století se jejich chov rozšířil po celé Evropě. Ba i k nám, na Pastvinu.


Ayam Cemani nebo-li cemanská slepice je v Evropě velmi vzácné plemeno. Pochází z Indonesie (konkrétně z Jávy), kde je pokládána za luxusní, statusové zvíře.

Díky barevné mutaci jsou tyto slepice zbarvené do černa úplně všude. Oči, hřebínky, kůže, peří, prostě všechno. Jejich peří díky safírově zelenému, metalickému zbarvení působí zcela magicky.