DÁRKY

V drsné přírodě Krétských hor, 2 hodiny cesty od přímořského městečka Paleochora na jihu Kréty se rozkládá čarodivé údolí Azogires. V něm už 400 let hospodaří rodina našeho kamaráda Eftichise řečeného Luckyho, kterému každý rok jezdíme vypomáhat. 

Staré pokroucené olivovníky nejsou stříkané žádnými jedy, hnojí se kozím a ovčím hnojem sbíraným po jeskyních, kde zvířata nocují. Sklízí se ručně do sítí, když uzrálé spadnou. Z nich se vylisuje naprosto neuvěřitelně lahodný panenský olivový olej, ze kterého Luckyho manželka a dobrovolníci vyrábějí neuvěřitelně jemné a voňavé mýdlo. Do něj přidávají místní med, levanduli nebo šalvěj.

​Balení obsahuje 1 kostku cca 100 g ručně vyráběného domácího mýdla. Každý kus je originál! 

Neskutečný olivový olej z Azogires

Jestli jste si přečetli popisek k mýdlům a zaujalo vás to, tak olej z kterého je to voňavé Dobro vyráběno, můžete také mít doma. Olivový olej od našeho kamaráda Luckyho je vyráběn z ekologicky pěstovaných stromů, z uzrálých oliv, za studena lisovaný. Jeho výroba živý mladou rodinu, jejíž předkové na tom samém místě vyrábí olej již 400 let. 

Dostanete 1 litr bezvadného oleje ve skleněné lahvi.

Taška na cvičky i na nákup, plátěná kráska pro každého.

Pepe African Habanero

Domácí pesto, uvařené přírodovědcem Martinem Mikešem, který dlouhodobě žije v Kamerunu, kde zachraňuje mlžný prales. Tato lahůdka je pro opravdu velké odvážlivce, pálí dvakrát! 

Ale je to skutečně výborné přírodní antibiotikum, zahřeje v zimních mrazech, zrychluje metabolismus a každému jídlu dodá vskutku intenzivní chuť! 

Už žádné trhající se igeliťáky!
Naše kamarádka Natálka je superžena a i s malým Sebíkem na klíně pro vás ušila krásné a zcela ekologické a recyklovatelné pytlíky na ovoce a zeleninu. Každý je jedinečný, sešitý ze záclon a závěsů, kterých se lidé zbavují. Nákupem našich pytlíků tedy pomáháte hned několikrát! A navíc je to super dárek k Vánocům!

Šijeme ve velikosti A4 a A5, barvy a materiál se různí, každý kus originál.


Chováme na Pastvině včely eticky, nebereme jim na zimu med a sejeme jim všude po okolí květinové palouky a sázíme kvetoucí ovocné stromy. Tu jejich lahodu musíte ochutnat! Půl litru naprosto nádherně vonícího medu už k vám frčí!