workshopy pro dospělé
 

Ochraňujte půdu své zahrady!

Vše co jste chtěli a potřebovali vědět o včelách.

Plevel není jen nepřítel, plevel může být jídlo a cenný pomocník!

Ačkoliv zahrady a zahradničení si spojujeme zejména s rostlinstvem, zdravý chod zahrady, stejně jako každého jiného ekosystému, se neobejde bez širokého spektra živočichů.

Během workshopu se seznámíme se základními skupinami živočichů, které můžeme mezi záhony potkat, a povíme si o tom, jak mohou prospívat, ale i škodit. Povíme si něco o roli domácích zvířat v zahradě a jejich praktickém využití. Zaměříme se na šetrné a ekologicky příznivé způsoby prevence a likvidace a vytlačení škůdců.

To, jak bude vaše zahrada prospívat, závisí z velké části na jejím srdci - kompostu. Bez kompostu, černého zahradnického zlata, hlavního zdroje živin pro vaše rostliny, se totiž žádná zahrada neobejde. Kompostování není žádná věda, ale na pěkné hromadě kompostu přitom jde ilustrovat řada zajímavých vědeckých principů a zejména se můžeme seznámit s jeho užitečnými obyvateli.

Víte, proč kompost hřeje a může způsobit požár? Kolik má žížala srdcí a proč by bez nich bylo všechno jinak? Co se stane, když budete na kompost chodit čůrat? Jak souvisí kompostování s ochranou životního prostředí?

Vše co jste chtěli vědět o sázení stromů

Návrat ke kořenům.

Strom nestačí zasadit, je třeba o něj pečovat, aby rostl a prospíval!

programy vznikly s podporou MHMP

 

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.