Komunitou Podporované Zemědělství

Aneb adoptuj si svého zahradníka!

Pěstování zeleniny je krásné a na duchu povznášející řemeslo. Ale! Co když nebude pršet, co když hraboši sežerou mrkev,  co když klekne auto a nepodaří se odjet na trhy, co když... Pěstování zeleniny a ovoce je sice čestné, ale náročné. proto přicházíme s možností adoptovat si dopředu zahradníka, který vám v závislosti na aktuální úrodě dá váš podíl! A právě podíl na úrodě, nikoliv předem jasně stanovené množství produktů, jsou na KPZ to klíčové.  Vašemu zahradníkovi umožní předem naplánovat sezónu, opatři t vše potřebné a naplánovat, co je třeba a po celou sezónu pak má stálý odbyt. Pro Vás z tohoto systému plyne setrvalý přísun čerstvé, sezónní zeleniny a ovoce, které můžete doslova sledovat, když rostou a mít jistotu o jejich původu a způsobu jejich pěstování.  

Adopcí zahradníka dostanete v sezoně (od dubna, některé roky až od května do října) každý měsíc nebo týden (podle nastavení) bedýnku toho nejlepšího, co se zrovna urodí.  V květnu to budou hlavně saláty, bylinky, jahody, maliny a podobně a v říjnu řepa, zelí, brambory a mrkev. Každý rok je jiný, někdy se urodí víc toho, jindy zase onoho. Předplacením podílu na úrodě jdete s námi do rizika, i do radosti.  Můžete si vybrat  čtvrtinový podíl a dostávat menší bedýnku nebo s menší frekvencí, to je na vás. Každopádně vždycky vás čeká bedna plná s láskou pěstovaného Dobra.

LETOS NABÍZÍME 30 PODÍLŮ NA CELKOVÉ ÚRODĚ Z PASTVINY


Pěstujeme: Kopr, koriandr, bazalku, petrželku, kadeřávek, saláty, mangold, šruchu, ředkvičky, ředkve, pórek, jarní cibulku, šalotku, česnek, jahody, maliny, rybíz, višně, třesně, angrešt, jostu, mochyni, moruši, melouny, okurky nakládačky i salátovky, cukety, patizóny, dýně, kukuřici, papriky, lilky, fazolky, zelí, různé druhy kapust a kedlubnů, červenou řepu, petržel, mrkev, brambory, artyčoky, rajčata, papriky, chilli, jablka, mirabelky, hrušky, vinnou révu, chřest, rebarboru. Chybí Ti tu vaše oblíbená zelenina nebo ovoce? Staň se členem naší KPZky a budete moci přímo ovlivnit i to, co se bude v dalším roce pěstovat! 

Adopce zahradníka  je možná v několika variantách:


Na půl roku jeden zahradník: 1/4 podílu : 2200 Kč 

Na půl roku půl bandy zahradníků: 1/2 podílu : 4400 Kč

Na půl roku banda zahradníků: celý podíl : 8800 Kč

Vyzvedávání na Pastvině, Praha 9 Vinoř, jednou týdně vozíme na Letnou, do Karlína a na Vinohrady

 !!ROK 2024 JIŽ OBSAZEN!!!