NÁŠ ZVĚŘINEC


Jesika

Tato již starší koňská dáma byla vykoupena před devíti lety z jatek, kam byla umístěna z jezdeckého klubu,neboť kvůli zranění zadní nohy nepodávala již sportovní výkony. Plánovanému osudu natruc, je Jesika v naší péči velmi vitální, laskavá a trpělivá kobylka která letos oslavila 27. narozeniny. U nás na Pastvině si užívá zasloužený důchod, zodpovědně plní funkcí ekologické sekačky a příležitostně povozí děti (někdy i v převleku za jednorožce!)

Eddie

Tento krásný valach to v životě měl sakra těžké, po celém těle má jizvy a pobolívají ho nožky. Jeho panička Nikol ale dělá co je v jejích silách aby se Eddie měl co nejlépe a na Pastvině jen jen kvete :)


Kim

Nádherný chlaďáček, mazlík a dobrák :)

Luke a Leia

Ovčí sourozenci zachránění hodnou paní a jejím synem v Brně. Původní majitel se o svá zvířata nestaral, ovečky se množili mezi sebou bez ohledu na příbuznost, vlnu jim nikdo nestříhal, kopýtka nebrousil, jídlo ani vodu nedával, prostě hrůza hrůz. Nyní je jehnička březí (nevíme s kým) a na jaře nám dá jehňátko či dvě. Její bráška Luke je vykastrovaný, aby k ničemu nevhodnému nedošlo v budoucnosti.

Stádečko z KZ Kuchyňka

V komunitní zahradě v nedalekých Holešovicích chtějí dopřát svým ovečkám to nejlepší a tak je dali na pastevní sezonu k nám, kde mohou spásat spoustu trávy a plevelu:)


Isilka

Isilka je pravděpodobně kříženec rhodéského ridgebacka, německého ovčáka a plyšového medvídka. Jsou jí přibližně čtyři roky, na pravé oko nevidí a má velkou jizvu na tlamě. O jejích předchozích osudech toho mnoho nevíme. K nám přišla z útulku s tím, že bude sloužit jako hlídací pes Pastviny, nicméně velmi záhy se ukázalo, že absolutně zbožňuje všechny lidi bez rozdílu a bojí se být déle než pět vteřin sama. Takže v noci hlídá u předsedy spolku gauč, a přes den hlídá především děti, aby jí drbaly a hladily správným způsobem.

Anakin

Tento rozkošný "zabiják" se k nám dostal, když se jeho majitelka dostala do náročné životní situace, kdy se o něj nemohla postarat. Máme ho v dočasné péči, dokud si ho majitelka nebude moci vzít zpět. Je to taková chlupatá brambora, pobyt na Pastvině si moc užívá, nezlobí a v noci způsobně spinká s plyšákem.


Frankie

Vepřík vietnamského prasete byl nevhodným dárkem k narozeninám. Původní majitelce poněkud pozměnil podobu anglického trávníku a coby samozvaný zahradní architekt se podílel na řadě dalších úprav na pozemku. Bohužel tato invence nebyla vůbec vítaná, a tak šel k nám. Bydlí ve výběhu s kachnami i slepičkami, miluje drbání na bříšku a když si nedáte pozor, s gustem vám vypije kafe a sní svačinu.

Tahle nádherná vepří slečna byla nalezena v Plzni, kde běhala nešťastná mezi domy. Byla nejprve převezena do azylu Jedna parta a odtud putovala k nám, kde nalezla trvalý a láskyplný domov.

Lilith

(Údajně) zakrslý králíček Lilith poněkud klame jménem, neboť je to ve skutečnosti kluk. Jeho

majitelka se přestěhovala do zahraničí a Lilith nám byl svěřen do péče. Je velmi přátelský a oblíbený u dětí, které si ho mohou pohladit, pochovat i vzít ven z jeho obydlí na pastvu. 

Bobík von Letná

Tohoto ušáka našly hodné paní běhat mezi auty na pražské Letné, vzaly ho k sobě a posléze našel domov u nás.

Ennie

Králíčka dostaly děti, ovšem jak rostly tak je omrzel a putoval k nám, kde dělá radost spoustě dalších dětí!

Kočičáci

Z útulku Šance zvířat z.s. jsme adoptovali černou kočku Kálí a už se to s námi vezlo. Stabilní osazenstvo tvoří ještě Fenri a Freya které kde se vzaly, tu se vzaly, na zahradě se nám objevily.  Letos se nám podařilo umístit do nových domovů celkem 8 koťat a tři dospělé kočky vykastrovat. Aktuálně máme ještě dvě koťata hledající domov, které k nám zanesla hodná paní, jakožto úlovek z chaty.Dežo a jeho harém

Statný kohout Dežo si své dámy řádně hlídá a nepustí k nim žádného predátora. Většina slepiček plemene Iso brown byla vykoupena z klecového chovu, u nás objevují slunce, trávu a pohodu. Věříme, že se u nás zotaví a brzy budou nabídnuty k virtuální adopci.


Hedvábný gang, Černé perly z Jávy a Britské dámičky

Od jednodenních kuřátek vypiplané slepičky hedvábniček, plemene, které si i v dospělosti uchovává prachové peří. Jsou velmi přátelské, lze je ochočit podobně jako papoušky. Ayem cemani jsou černé exotické slepice, které se u nás vylíhly. Britské bílé sussexky máme od kuřátek a velmi se jim u nás líbí. Všechny tyto krasavice budou rovněž k adopci.


Elton, John a Ten Třetí

Tito samci indických běžců se k nám dostali od paní, která si je z rodinných důvodů nemohla nechat na své zahradě. Na naší Pastvině mají bazének na koupání a velký výběh, rovněž nám pomáhají chránit záhonky před slimáky a podobnými škůdci. Pokud máte podobný problém s plži i na vaší zahradě, rádi vám je zapůjčíme!


-Věříme, že každé zvíře potřebuje vhodný prostor a péči.
-Věříme, že každé dítě potřebuje od raného věku kontakt se zvířaty. Snažíme se naše mladé
návštěvníky vést k respektu ke zvířatům a učit je o ně pečovat.
-Věříme v koexistenci lidí a zvířat


Pokud i vy věříte v to co my, prosíme přispějte jakoukoliv částkou na transparentní účet Komunitní zahrady Pastvina z.s. 

2101431474 / 2010 a do poznámky uveďte, na které zvíře (zvířata) si přejete přispět.

Potvrzení o daru vám samozřejmě rádi vystavíme. Děkujeme!