NÁŠ ZVĚŘINEC


Jesika

Tato již starší koňská dáma byla vykoupena před třinácti lety z jatek, kam byla umístěna z jezdeckého klubu, neboť kvůli zranění zadní nohy nepodávala již sportovní výkony. Shodou okolností díky ní celý projekt vznikl:)

 Plánovanému osudu natruc je Jesika v naší péči velmi vitální, laskavá a trpělivá kobylka, která letos oslavila 31. narozeniny. U nás na Pastvině si užívá zasloužený důchod, zodpovědně plní funkcí ekologické sekačky a příležitostně povozí děti (někdy i v převleku za jednorožce!).

Bret

Tento krásný valach to měl donedávna měl sakra těžké. V nevyhovujícím ustájení stál v hnoji neustále zavřený, až si ho všimla hodná paní, co jela okolo na kole. Breta vykoupila, dala mu základní péči a poslala k nám. A zbytek je historie. U nás teď Bretík vozí děti, skotačí a žere a žere a žere :)

Kim

Nádherný chlaďáček, mazlík a dobrák :)

Lotus

Tohoto krásného koně k nám jeho majitelka přivezla na aktivní důchod, trápí ho kopýtka a tak na klasické ježdění to moc není, ale s dětmi si ještě venku rád na prochajdu zajde

Luke a Leia

Ovčí sourozenci zachránění hodnou paní a jejím synem v Brně. Původní majitel se o svá zvířata nestaral, ovečky se množily mezi sebou bez ohledu na příbuznost, vlnu jim nikdo nestříhal, kopýtka nebrousil, jídlo ani vodu nedával, prostě hrůza hrůz.  Její bráška Luke je vykastrovaný, aby k ničemu nevhodnému nedošlo v budoucnosti.

Stádečko z KZ Kuchyňka

V komunitní zahradě v nedalekých Holešovicích naznali, že nemají přecijenom tak ideální podmínky pro chov a jelikož chtějí dopřát svým ovečkám to nejlepší, tak je dali  k nám, kde mohou spásat spoustu trávy a plevelu :)

Nebeská

Tohle telátko zachránila hodná paní ošetřovatelka z kravína, které nebylo lhostejné, že mimčo leží bez pomoci dva týdny na zemi s uskřípnutými zády. V důsledku toho  Nebeská přišla s atrofovanými svaly na noze, zkrácenými šlachami, průjmem, horečkou, podvýživou a tím hexenšusem. Naštěstí se nám úspěšně daří holčičku dávat do kupy, dneska už je z Nebí pořádnej kus krávy :)


Kravička Krabička

Krábule, jak jí říkáme měla komplikace při porodu a je taková jak to jenom říct... maličká a pomalejší. Měla štěstí, narodila se do malého kravína, kde jí vypiplali, ale neměli finance ani kapacitu si nechávat takhle "naprd" zvíře, takže jí poslali k nám, kde sice nebude sežraná ani nedá mléko, ale za to rozdá spoustu radosti.

Mistr Jan HUS a jeho banda

Přijali jsme do péče hejno hus, majitelé se museli stěhovat a husy s sebou nepobrali. U nás hlídají a čvachtají se, třeba časem z nich i vejce vypadne.

Isilka

Isilka je pravděpodobně kříženec rhodéského ridgebacka, německého ovčáka a plyšového medvídka. Jsou jí přibližně čtyři roky, na pravé oko nevidí a má velkou jizvu na tlamě. O jejích předchozích osudech toho mnoho nevíme. K nám přišla z útulku s tím, že bude sloužit jako hlídací pes Pastviny, nicméně velmi záhy se ukázalo, že absolutně zbožňuje všechny lidi bez rozdílu a bojí se být déle než pět vteřin sama. Takže v noci hlídá u předsedy spolku gauč a přes den hlídá především děti, aby jí drbaly a hladily správným způsobem.

*Isilka zemřela na nádor 25.7,2020. ale ještě nemáme nějak sílu jí odsud odebrat, pořád je tu s námi,pořád to nepřebolelo.

Aira

Kříženku čehosi s čímsi našli dobří lidé s matkou a dalšími sourozenci v lese. Rychle se jako rozkošné štěně adoptovala, nicméně v nové rodině moc zlobila, navíc se ti lidé stěhovali do bytu, kde nemohli psa mít a tak si dali inzerát. My jsme inzerát našli chvíli po tom, co nám odešla Isilka, a tak jsme se rozhodli, dát Airince domov. U nás nestíhá zlobit, protože je s námi celý den venku a ve finále je ráda, když má chvilku se někam svalit a chrápat. V listopadu 2021  dokonce složila canisterapeutické zkoušky, protože jeto úplně nejvíc boží psice.Frankie

Vepřík vietnamského prasete byl nevhodným dárkem k narozeninám. Původní majitelce poněkud pozměnil podobu anglického trávníku a coby samozvaný zahradní architekt se podílel na řadě dalších úprav na pozemku. Bohužel tato invence nebyla vůbec vítaná a tak šel k nám. Bydlí ve výběhu s kachnami i slepičkami, miluje drbání na bříšku a když si nedáte pozor, s gustem vám vypije kafe a sní svačinu.

Tahle nádherná vepří slečna byla nalezena v Plzni, kde běhala nešťastná mezi domy. Byla nejprve převezena do azylu Jedna parta a odtud putovala k nám, kde nalezla trvalý a láskyplný domov.

Lilith

(Údajně) zakrslý králíček Lilith poněkud klame jménem, neboť je to ve skutečnosti kluk. Jeho majitelka se přestěhovala do zahraničí a Lilith nám byl svěřen do péče. Je velmi přátelský a oblíbený u dětí, které si ho mohou pohladit, pochovat i vzít ven z jeho obydlí na pastvu. 

Bobík von Letná

Tohoto ušáka našly hodné paní běhat mezi auty na pražské Letné, vzaly ho k sobě a posléze našel domov u nás.

Ennie

Králíčka dostaly děti. Ovšem jak rostly, tak je omrzel a putoval k nám, kde dělá radost spoustě dalších dětí!

Kočičáci

Stabilní osazenstvo Pastviny tvoří kocour Kotoul, kterého našla hodná paní Bára po silvestru bloudit ulicemi a dovezla nám ho. U nás semu líbí, rád chrápe na gauči a loví myši. Další z party jsou sourozenci Vega a Magion, které nám někdo hodil v kotěcím věku do křoví kousek od brány :( Bandu uzavírá trio téměř identických černoušků, které nám nahlásili lidi, že se motají mezi auty na parkovišti u místního kostela. Yoda, kUličník a Madam se zabydleli mimořádně rychle :) 


Morčáci Mončičáci

Máme 3 morčata, dvě holky a jednoho kluka. Holky jsou spolu, kluk je s králíkem, protože kastrace v jeho věku by byla riskantní. Jednu holčičku k nám dala rodina s tím, že se nemazlí a děti jsou zklamané. Páreček zachránila kamarádka, našla je vyhozené na parkovišti u lesa a lapila je. Co se jmen týče, je to složitější. Chodí k nám hodně dětí a každé dítě si morčátka pojmenuje jak chce, takže mají jmen spoustu. My jim říkáme mončičáci.

Dežo a jeho harém

Statný kohout Dežo si své dámy řádně hlídá a nepustí k nim žádného predátora. Většina slepiček plemene Iso brown byla vykoupena z klecového chovu, u nás objevují slunce, trávu a pohodu. Unás se rychle zotaví a jsou nabídnuty k virtuální adopci.

Zábavná plemena slepic co jinde neuividíte! (nejspíš)

Od jednodenních kuřátek vypiplané slepičky hedvábniček, plemene, které si i v dospělosti uchovává prachové peří. Jsou velmi přátelské, lze je ochočit podobně jako papoušky. 

Ayem cemani jsou černé exotické slepice, které se u nás vylíhly. 

Britské bílé sussexky máme od kuřátek a velmi se jim u nás líbí. 

Paduánky mají šošolky jako se nosily v osmdesátkách. Radost pohledět! 

Rozkošné kuličky peří jsou kočinky. Maličké s chlupatýma nohama, hobitky mezi slepicema! 

Naopak brahmánky jsou největší plemeno, které chováme. Něžní obříci s laskavým pohledem.

Až z Jižní Ameriky k nám přiletěly araukány. Skoro ani nevypadají jako slepice. Mají licousy a nemají ocas. zajímavé je, že nesou modrá vajíčka.

Vlašky koroptví jsou nádherně zbarvené princezny, co vypadají jak divocí ptáci z dalekých krajů.

Maransky jsou slepice, co klamou tělem. Vypadají jako obyčejné černé slepice se zlatým límcem, ale nesou nádherná čokoládová vajíčka.


Všechny tyto krasavice budou rovněž k adopci.

Elton, John a Ten Třetí

Tito samci indických běžců se k nám dostali od paní, která si je z rodinných důvodů nemohla nechat na své zahradě. Na naší Pastvině mají bazének na koupání a velký výběh, rovněž nám pomáhají chránit záhonky před slimáky a podobnými škůdci. Pokud máte podobný problém s plži i na vaší zahradě, rádi vám je zapůjčíme!


- Věříme, že každé zvíře potřebuje vhodný prostor a péči.
- Věříme, že každé dítě potřebuje od raného věku kontakt se zvířaty. Snažíme se naše mladé návštěvníky vést k respektu ke zvířatům a učit je o ně pečovat.
- Věříme v koexistenci lidí a zvířat.


Pokud i vy věříte v to co my, prosíme, přispějte jakoukoliv částkou na transparentní účet Komunitní zahrady Pastvina z.s. 

2101431474 / 2010 a do poznámky uveďte, na které zvíře (zvířata) si přejete přispět.

Potvrzení o daru vám samozřejmě rádi vystavíme. Děkujeme!