ADOPCE VČELIČEK

Nelíbí se vám vymírání včel vlivem chemických postřiků plodin, převážně řepky?

Nelíbí se vám neetický chov včel, kdy se v zimě drží pouze na cukrové vodě a jsou tak mnohem náchylnější k nemocím, čímž jsou hrozbou pro sebe i včely v okolí?

Nelíbí se vám dovážený, ředěný a nastavovaný med v supermarketech?

NÁM TAKÉ NE!

Co děláme my: Sejeme louky plné kvítí tam, kde byla pustá půda nebo pole. Sázíme ovocné stromy a keře. Nesekáme ani nevypásáme zeleň na dřeň. Stavíme nové úly. Chováme včely tak, aby byly zdravé, spokojené a i přes zimu jim NECHÁVÁME DOST MEDU! Stáčíme vlastní, neředěný, čistý med.

Co můžete dělat vy: Adoptujte si úl u nás! Napište nám email na adopce@zahradapastvina.cz.

Kolik je adopční příspěvek: 250 Kč měsíčně 

Co za to dostanete:  Půl kila domácího medu každý měsíc (tedy 6 kilogramů ročně). Kdykoliv po dohodě se zkušeným včelařem budete moci své včelky navštívit, nechat se provést procesem výroby medu a dozvíte se řadu zajímavostí ze včelího života! Vystavíme vám rovněž krásný certifikát. Odměnou vám také bude i komentovaná prohlídka našeho zvěřince a zahrady. Příspěvek lze odečíst z daní, stačí nám na konci roku napsat a potvrzení vám vystavíme

Transparentní účet: 2101431474/2010 (Fio Banka), do zprávy pro příjemce dejte heslo VČELY a vaše příjmení  

Výdejní místa vajíček: Pastvina, Praha 9 - Vinoř; Letohradská 17, Praha 7 - Letná; U Letenského sadu, Praha 7 - Letná; Českomoravská, Praha 9 - Vysočany; Žitná, Praha 1 - Nové Město; Gorazdova, Praha 1 -Nové Město; Zelenky Hajského, Praha 3 - Žižkov; Prokopská 3, Praha 1 - Malá Strana; José Martího, Praha 6 - Veleslavín; Bělehradská, Praha 4 - Nusle; další místa připravujeme, lze poslat poštou - poštovné se odvíjí dle množství zasílaného medu.

V případě nutnosti volejte (či ještě lépe pište) na číslo 774 320 800 (Kristýna) nebo 603 159 948 (Marco).