Kráva Nebeská

Milujete krávy, ale do obývacího pokoje se vám žádná nevejde? Nevěšte hlavu, můžete si jednu adoptovat virtuálně. Krávu Nebeskou alias Nebí, nám přivezla ošetřovatelka z obrovského kravína, kde v tom obrovském počtu krav nebyl zájem ani čas a finance se věnovat jednotlivým kusům. Atak telátko Nebí,15 minut po porodu šla do samostatné boudičky, kde si natáhla zádíčka.  Nikdo to neřešil, i hodná ošetřovatelka stihla maximálně jí 2x denně postavit na nohy, aby se napila umělého mléka. Jenže to nestačilo. Nebí byla ve vývinu a tak jak pořád ležela, tak jí atrofovaly svaly, zkrátily se šlachy a udělaly se příšerné proleženiny. Po třech týdnech bylo rozhodnuto, měla jít na jatka, coby nerentabilní kus. Jenže ten týden umřelo v kravíně dalších několik telátek a tak se paní ošetřovatelka rozhodla zachránit alespoň jedno. Nebí. Přivezla nám jí 100 kilometrů v kufru svojí Fábie. Naši veterináři jí okamžitě začali podávat antibiotika a kortikoidy. Krmili jsme jí každé tři hodiny, dobrovolníci s ní i spali v chlévě. Rehabilitovali jsme, nejdřív v závěsu, po čase už chodila s ortézami. Proleženiny mazali konopnou mastí. 

Dneska už Nebí běhá a učí se být vzorná holka. 

Adopcí získáte: Certifikát o adopci, 250 g výtečného domácího sýru halloumi měsíčně, můžete Nebí kdykoliv navštívit, pomazlit a vzít na procházku.

Napište nám naadopce@zahradapastvina.cz

Transparentní účet: 2101431474/2010 (Fio Banka) 

Výdejní místa: Mladoboleslavská a Pastvina, Praha 9 - Vinoř; U Letenského sadu, Praha 7 - Letná; Žitná, Praha 2; Gorazdova, Praha 2; Francouzská a Ke Karlovu, Praha 2 - Vinohrady; Ocelářská, Praha 9 - Vysočany; Tomíčkova, Praha 4 - Chodov; U Trezorky, Praha 5 - Jinonice; Sokolovská, Praha 8 - Karlín

Pro vydání vaší odměny volejte (či ještě lépe pište) na číslo 603 588 404 naší Sáře