Lesní komunitní klub pro předškolní děti

Začínáme již letos!

Pro školní rok 2020/2021 plánujeme rozšířit naše aktivity o komunitní lesní školku (respektive klub), která v naší městské části (Praha 19 Vinoř) v současné době neexistuje, přestože je o ní velký zájem. Děti předškolního věku se u nás zcela přirozeně zapojí do našich enviromentálních a ekologických aktivit, jako je například permakulurní pěstování ovoce a zeleniny, kompostování, výsadba stromů a chov zvířat. Každodenní kontakt s půdou, rostlinami a zvířaty významně přispívá ke zvyšování imunity i psychické odolnosti (nejen) u předškolních dětí. Kromě klasických volných her na našem stávajícím hřišti s montessori prvky, si děti budou moci procvičovat jemnou i hrubou motoriku u farmářských i výtvarných aktivit, získávat praktické dovednosti a znalosti. Díky lidsky kvalitní a prověřené komunitě KZ Pastvina, se děti mohou přirozeně se socializovat nejen v dětské skupině, ale i v kontaktu s našimi školou povinnými i dospělými členy, které budete moci díky komunitnímu charakteru školky dobře poznat. Někteří z nás hovoří plynně několika jazyky (nebo jsou dokonce rodilými mluvčími) a tak se děti mohou nenásilnou formou seznámit s angličtinou nebo  jinými světovými jazyky.

Provozní doba

Pro první pololetí školního roku 2020/2021 plánujeme provoz čtvrtek a pátek 8:00-16:30. V případě zájmu plánujeme do budoucna rozšíření na další dny.

Půl den se počítá 8:30-12:30 včetně oběda. 

Je možné si připlatit hodinu před či po, dle platného ceníku.

Kapacita

Přejeme si, aby každé dítě mělo u nás maximální pozornost a individuální péči. Proto otevíráme klub pouze pro minimálně 8 a maximálně 14 dětí.

Ceník 

Ceník pro rok 2020/2021 naleznete ZDE 

Očkování

Očkování je velké téma, proto mu vyhrazujeme zvláštní kolonku. Rozhodli jsme se, že přijmeme i děti bez očkování, s podmínkou, že rodiče podepíšou souhlas. Vzhledem k tomu, že náš lesní klub se nachází na farmě, kde jsou i koně (v jejichž střevech se nachází clostridia tetani-bakterie způsobující tetanus) a řada nástrojů, je možné, že i přes veškerou opatrnost se dítě může škrábnout či jinak zranit a proto VELMI DOPORUČUJEME OČKOVAT DĚTI ALESPOŇ NA TETANUS!!!

Setkání rodičů a týmu lesního klubu

V pondělí 18.května 2020 se v 17:00 na Pastvině uskuteční informativní schůzka a den otevřených dveří

Zápis do lesního komunitního klubu Pastvina

Zápis pro školní rok 2020/2021 proběhne v úterý 26.5.2020  a  2. června na Pastvině


Kontakt

Bc. Markéta Pondělíčková
skolka@zahradapastvina.cz

tel:775399620