Lesní komunitní klub pro předškolní děti

Nový lesní klub ve Vinoři!

Ve školním roce 2020/2021 jsme otevřeli pro předškolní děti lesní (i když tedy spíše farmářský) klub. Děti  se u nás zcela přirozeně zapojí do našich enviromentálních a ekologických aktivit, jako je například permakulurní pěstování ovoce a zeleniny, kompostování, výsadba stromů a chov zvířat. Každodenní kontakt s půdou, rostlinami a zvířaty významně přispívá ke zvyšování imunity i psychické odolnosti (nejen) u předškolních dětí. Kromě klasických volných her na našem stávajícím hřišti s montessori prvky, si děti budou moci procvičovat jemnou i hrubou motoriku u farmářských i výtvarných aktivit, získávat praktické dovednosti a znalosti. Naše průvodkyně Markéta, Anička a Sára mají všechny vysokoškolské vzdělání a letitou praxi s dětmi různých věkových kategorií. Klademe důraz na přátelský, respektující a laskavý vztah s dětmi, které průvodkyním tykají a oslovují je křestním jménem.

Provozní doba

Pro první pololetí školního roku 2020/2021 plánujeme provoz čtvrtek a pátek 8:00-16:30. V případě zájmu plánujeme do budoucna rozšíření na další dny.

Půl den se počítá 8:30-12:30  nebo 12:00 - 16:30 včetně oběda.

Je možné si připlatit hodinu před či po, dle platného ceníku.

Kapacita

Přejeme si, aby každé dítě mělo u nás maximální pozornost a individuální péči. Proto otevíráme klub pouze pro minimálně 8 a maximálně 14 dětí.

Provozní řád

Provozní řád (standarty kvality) naleznete ZDE

Ceník 

Ceník pro rok 2020/2021 naleznete ZDE 

Očkování

Očkování je velké téma, proto mu vyhrazujeme zvláštní kolonku. Rozhodli jsme se, že přijmeme i děti bez očkování, s podmínkou, že rodiče podepíšou souhlas. Vzhledem k tomu, že náš lesní klub se nachází na farmě, kde jsou i koně (v jejichž střevech se nachází clostridia tetani-bakterie způsobující tetanus) a řada nástrojů, je možné, že i přes veškerou opatrnost se dítě může škrábnout či jinak zranit a proto VELMI DOPORUČUJEME OČKOVAT DĚTI ALESPOŇ NA TETANUS!!!

Kontakt

Mgr. Markéta Pondělíčková
lesniklub@zahradapastvina.cz

tel:775399620