Lesní komunitní klub pro předškolní děti

...aneb farmářská školička

Ve školním roce 2020/2021 jsme otevřeli pro předškolní děti lesní (i když tedy spíše farmářský) klub. Děti  se u nás zcela přirozeně zapojují do našich enviromentálních a ekologických aktivit, jako je například permakulurní pěstování ovoce a zeleniny, kompostování, výsadba stromů a chov zvířat. Každodenní kontakt s půdou, rostlinami a zvířaty významně přispívá ke zvyšování imunity i psychické odolnosti (nejen) u předškolních dětí. Kromě klasických volných her na našem stávajícím hřišti s montessori prvky, si děti  procvičují jemnou i hrubou motoriku u farmářských i výtvarných aktivit, získávají praktické dovednosti a znalosti. Naše průvodkyně  Anička a Sára mají vysokoškolské vzdělání a letitou praxi s dětmi různých věkových kategorií. Klademe důraz na přátelský, respektující a laskavý vztah s dětmi, které průvodkyním tykají a oslovují je křestním jménem.

Provozní doba

Ve školním roce 2021/2022 plánujeme provoz středa, čtvrtek a pátek 8:00-16:30. 

Půl den se počítá 8:00-12:30  nebo 12:00 - 16:30 včetně oběda.

Je možné si připlatit hodinu před či po, dle platného ceníku.

Odevzdávání a vyzvedávání dětí 8:00-8:30 a 16:00-16:30 nebo dle dohody, nejsme na to úplní draci

Kapacita

Přejeme si, aby každé dítě mělo u nás neustálou pozornost a individuální péči. Proto otevíráme klub pouze pro maximálně 14 dětí .

Provozní řád

Provozní řád (standarty kvality) naleznete ZDE

Ceník 

Ceník pro rok 2021/2022 naleznete ZDE 

Očkování

Očkování je velké téma, proto mu vyhrazujeme zvláštní kolonku. Rozhodli jsme se, že přijmeme i děti bez očkování, s podmínkou, že rodiče podepíšou souhlas. Vzhledem k tomu, že náš lesní klub se nachází na farmě, kde jsou i koně (v jejichž střevech se nachází clostridia tetani-bakterie způsobující tetanus) a řada nástrojů, je možné, že i přes veškerou opatrnost se dítě může škrábnout či jinak zranit a proto VELMI DOPORUČUJEME OČKOVAT DĚTI ALESPOŇ NA TETANUS!!!

Kontakt

Bc. Anna Stella
lesniklub@zahradapastvina.cz

tel:777778133