Lesní (farmářský) klub pro předškolní děti

...aneb farmářská školička

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ: 15.6.2024 10:00 , 17.6.2024 17:00

Pro školní rok 2024/2025 opětovně otevíráme pro předškolní děti lesní (i když tedy spíše farmářský) klub. Děti se u nás zcela přirozeně zapojují do našich enviromentálních a ekologických aktivit, jako je například chov  permakulurní pěstování ovoce a zeleniny, kompostování, výsadba stromů a chov zvířat. Každodenní kontakt s půdou, rostlinami a zvířaty významně přispívá ke zvyšování imunity i psychické odolnosti (nejen) u předškolních dětí. Kromě klasických volných her na našem stávajícím hřišti, v celém areálu komunitní zahrady a azylu pro zvířata i v přilehlém okolí, si děti  procvičují jemnou i hrubou motoriku u farmářských i výtvarných aktivit, zahradničí na vlastním záhonku, zpívají, prožívají život v přírodě v souladu s ročními obdobími a tradicemi, získávají praktické dovednosti a znalosti. Každý měsíc podnikáme výlety za kulturou a za poznáním. Garant projektu Anička i vedoucí Bára mají vysokoškolské vzdělání a letitou praxi s dětmi různých věkových kategorií. Klademe důraz na přátelský, respektující a laskavý vztah s dětmi, které průvodkyním tykají a oslovují je křestním jménem.

Provozní doba

Ve školním roce 2024/2025 plánujeme celodenní provoz od pondělí do pátku, 7:30-17:00. 

Půldenní docházka se počítá 7:30-12:30  nebo 12:00 - 17:00 včetně oběda.

Odevzdávání dětí 7:30-8:30 a vyzvedávání 16:00-17:00 nebo dle dohody, nejsme na to úplní draci

Kapacita

Přejeme si, aby každé dítě mělo u nás neustálou pozornost a individuální péči. Proto otevíráme klub pouze pro maximálně 14 dětí.

Provozní řád

Provozní řád (standarty kvality) naleznete ZDE

Ceník 

Ceník pro rok 2024/2025 naleznete ZDE 

Očkování

Očkování je velké téma, proto mu vyhrazujeme zvláštní kolonku. Rozhodli jsme se, že přijmeme i děti bez očkování, s podmínkou, že rodiče podepíšou souhlas. Vzhledem k tomu, že náš lesní klub se nachází na farmě, kde jsou i koně a krávy (v jejichž střevech se nachází clostridia tetani-bakterie způsobující tetanus), děti budou pracovat a hrát si v půdě a využívat celou řadu nástrojů, je možné, že i přes veškerou opatrnost se mohou škrábnout či jinak zranit a proto VELMI DOPORUČUJEME OČKOVAT DĚTI ALESPOŇ NA TETANUS!!!

Kontakt

Bc. Anna Stella                                                               Bc. Barbora Hejnová
anicka@zahradapastvina.cz                              bara.hejnova@seznam.cz 

tel: 777 778 133                                                              tel: 739 497 935