Adoptujte ovečku z Pastviny!

Chcete kvalitní mléčné výrobky od svobodně se pasoucích a šťastných zvířat? 

Chcete podpořit chov těchto bezvadných živočíšků bez krutosti?

Chcete se kdykoliv přijet pomazlit s huňatou ovečkou?

Chcete nás podpořit ve snaze přirozeně kultivovat krajinu pastvou ?

Adoptujte si ovečku u nás!

Kolik to stojí: 250 korun měsíčně

Co vám za to dáme: Připravíme vám překrásný certifikát a každý měsíc dostanete bochánek cca čtvrt kila domácího ovčího sýra halloumi. Kdykoliv po dohodě můžete za "svou" ovečkou přijet, poňufat si jí a nakrmit něčím dobrým. Adopční poplatek si můžete odečíst z daní, stačí nám napsat na konci roku a vydáme vám potvrzení.

Jak na to? Napište nám na email adopce@zahradapastvina.cz  

Výdejní místa: Výdejní místa vajíček: Pastvina, Praha 9 - Vinoř; Letohradská 17, Praha 7 - Letná; U Letenského sadu, Praha 7 - Letná; Českomoravská, Praha 9 - Vysočany; Žitná, Praha 1 - Nové Město; Gorazdova, Praha 1 -Nové Město; Zelenky Hajského, Praha 3 - Žižkov; Prokopská 3, Praha 1 - Malá Strana; José Martího, Praha 6 - Veleslavín; Bělehradská, Praha 4 - Nusle

V případě nutnosti volejte (či ještě lépe pište) na číslo 774 320 800 (Kristýna) nebo 603 159 948 (Marco).

Transparentní účet: 2101431474/2010 (Fio Banka), do zprávy pro příjemce dejte heslo OVCE a vaše příjmení  

Ovčí historie

Naše pastevecké dobrodružství začalo v listopadu 2018, když k nám až z Brna jedna úžasná paní a její syn přivezli zachráněné černé sourozenecké duo Luka a Leiu. Zkraje bydleli v ohradě s prasátkem Frenkiem a dělali mu společnost. 

Na jaře 2019 jsme přivezli ještě stádečko z Komunitní zahrady Kuchyňka. Ti pořídili ovečky do lesní školky, ale záhy se rozhodli, že jejich pastva pro spokojenost ovečkám nestačí a že u nás jim bude líp. A tak se Luke a Leia na milé čuně vykašlali (týden byl fakt smutný) a začali to táhnout s Makovkou, Mikeškou, Madlenkou a Miluškou.  Tahle ovčí banda teď má na Pastvině téměř neomezenou svobodu pohybu a kultivují pozemky, které máme v péči. 

Na konci roku 2019 jsme spojili síly s kamarádem, který býval oceňovaným novinářem, ale jednoho krásného dne se na to vykašlal a šel raději patlat ovčí sýry. A na těch si teď pochutnáte vy.